Animovaná párty se blíží

Těšíte se na majáles? Už pilně se svými spolužáky připravujete kostýmy, sledujete novinky ve světě animovaných filmů a vymýšlíte, jak se co nejlépe předvést? Pokud ano, určitě vám přijde vhod následující rozhovor s letošními organizátory (třídou 7. G), abyste byli zase o kousek blíž 16. květnu, kdy vše vypukne. A jestli tápete po nějakém nápadu, jak ztvárnit ten či onen film nebo ještě vůbec nevíte, zač půjdete (pozor, nahlásit film vaší třídy musíte do 11. 4.!!!), tím spíš si interview přečtěte, protože objevíte jistě spoustu inspirace... Jak jste dospěli k tématu "Animovaný film aneb jak to bylo dál ..."? Uvažovali jste ještě o jiném tématu, nebo jste měli jasno hned?


[caption id="attachment_6367" align="alignleft" width="300"]Zdroj: www.google.cz Zdroj: www.google.cz[/caption]

My vlastně nežijeme ve skutečném světě. Jsme postavičky ovlivňované okolními faktory. Někteří lidé ale mají ten dar, že tuto skutečnost dokáží přenést na filmové plátno v podobě nás. Všichni si sice myslí, že ty rozchechtané postavičky v televizi, v kině nebo v komiksu jsou vymyšlené hlouposti, ale nejsou. Je to přesně naopak. Ony jsou skuteční my a my jsme ty postavičky. Tak proč si alespoň jeden den v roce neužít skutečně NÁS takové, jací jsme?
Bude letošní majáles něčím průkopnický, chystáte nějaké novinky?V první řadě tím, že si všichni přestaneme na něco hrát. Celý rok jsou všichni za kdejaké loutky a postavičky, které musí hrát dle předem napsaného scénáře. Teď je tu konečně možnost vtělit se zpět do sebe samotných. Takže smejte tu nudnou pleťovou barvu z obličeje, kterou nosí všichni, a nechte prokouknout opravdový odstín vašeho JÁ! Máme totiž podezření, že jsme pár z vás už někde viděli. Jsme přesvědčeni, že jeden chlapec, vydávající se za studenta naší školy, je ve skutečnosti Mike Wazovski, pak jsme párkrát viděli, jak se Bob Parr převléká do školního mundúru, dalším překvapujícím zjištěním třeba bylo, že Mrtvá nevěsta Tima Burtona stále žije a dokonce chodí k nám na gymnázium. Co bychom ale označili za nejobdivuhodnější zjištění, je to, že si skutečný lenochod Sid vybral školu v našich končinách, přestože je zvyklý na zcela jiné klimatické podmínky, konkrétně na dobu ledovou. Když se převtělí do „člověka“, je to úplně někdo jiný. Ale s leností to má naprosto stejně, neboť tím každého přesvědčuje.
Jak dlouho trvá organizace a příprava majálesu?Vše závisí na průbězích jednání s jednotlivými aktéry, protože sehnat takového Barta Simpsona je docela problém, neboť po většinu času provádí nějaký průšvih. Shrek prý ještě neví, jestli nebude muset hlídat své tři děti a Mach se Šebestovou mají zase strach, aby se jim tady někam nezaběhl Jonatán. A to ještě není to nejhorší. Malý Nemo stále řeší problém, jak se sem k nám dopravit. Z oceánu to je docela štreka a plavat proti proudu mu sebere dost sil. Stále ale doufáme, že k nám po Volyňce dorazí. O možnosti transportu v igelitovém sáčku nechtěl ani slyšet...

[caption id="attachment_6366" align="alignright" width="300"]Zdroj: www.google.cz Zdroj: www.google.cz[/caption]

 


Kdo bude hodnotit výstupy jednotlivých tříd, jaká bude porota?Opravdu se bude na co těšit. Hodnotit své „produkty“ budou samotní autoři, takže určitě dorazí například tvůrce Barbie Ruth Handlerová  nebo třeba Pierre Coffin, který otevřel oči Mimoňům, a mnoho, mnoho dalších hvězdných umělců světových rozměrů. Zavítejte s námi do OPRAVDOVÉHO světa 16. května a dovolte si, abyste se samotní VY VE SVÉM TĚLE přesvědčili, že vás tu netaháme za nos. Pak by tu byli jen samí Pinocchiové a to by byla nuda...


                                                                                              (za třídu 7. G odpovídala Bára Pešlová)Tak co, už se taky nemůžete dočkat?
Komentáře