Epos o Janovi, Katce, Pompejích a dnu otevřených dveří

      Bylo příjemné páteční odpoledne 7. listopadu 2014. V poklidu, netuše nastávající bouři, jsem se odíval do oděvu mně tak milého, pláště bělostného. První hodiny dvě se nic nedělo, ale poté se ozvalo mé tělo. I vydal jsem se z kobky své, temné laboratoře alchymistické, do 77B, kde průvodci hodujíce si nevšimli krádeže mé, ambrozie čokoládou zalité. Kateřina, páže svého úřadu hodné, zatím pevnost střežila, neb dietu držela. Konečně nastal ten okamžik a vkročil první fanatik. Já pokusy své jsem předváděl, jako herec jenž Shakespearovu osobu viděl. Začal jsem s roztoky, jejichž barva se v přítomnosti mé pohotově měnila. Publikum výbuchům navyklé očekávalo jistě něco více. Něco více přišlo vzápětí. Katka s přídomkem vznětlivá se toho díla ujala, když dichroman amonný obratně zahřívala. Po vzplanutí látky dračí připadal jsem si na chvíli jako oběť mraku vražedného, z Vesuvu na Pompeje se valícího.
      Úspěchem to skončilo, v chemii vše fungovalo a nic mě neztrapnilo. Ke konci, klidně křivule uklízeje, zahlédl jsem na okně laboratoře značně nesouměrný zadek opičí. Ne, žádná opice. Půlky barvy rubínů patřily jinému zástupci řádu primátů, Jiřímu Bártíkovi.

Článek pokračuje

Teď vážně
Pokud jste byli na dnu otevřených dveří, nemohla ujít vaší pozornosti přítomnost 
Rohde & Schwarz. Zatím si užíváme klidu před bouří, ale zdá se, že přicházejí velké změny. Má nejistota je způsobena tím, že se mi nepodařilo vylámat z pana ředitele žádné informace. Všechna jednání jsou prý pouze pracovní, co ten výraz přesně znamená nevím. Možná to u nás bude zanedlouho vypadat jako v Mladé Boleslavi, kde jsou pro absolventy oboru rovnou připravená místa v závodu.

Pokud vás zajímají novinky GOOLu vyzkoušejte tyto odkazy.
GOOL změny a rébus
Básnická soutěžHmm, Cr2 O3. (nezkoušet, jed!)Je těžké přenášet kapky na papírek s nervozitou roztřesenými údy.
Komentáře