Uspěli byste na matematickém soustředění?

Už z pozvánky je jasné, že to nuda nebude.
V druhé půlce října jsem už po několikáté strávila týden na matematickém soustředění. Po několikáté už bych o tom měla také psát článek, takže jsem si řekla, že ho tentokrát pojmu trochu jinak.
Vymyslela jsem pro vás malý test, který prověří vaše předpoklady pro zdárné absolvování soustředění Matematického korespondenčního semináře. To, že umíte matiku, totiž rozhodně nestačí. (Stejně nakonec zjistíte, že v porovnání s ostatními neumíte vůbec nic.)


Chtěli jste vždycky vědět, co je to grupa?
Stačí vám čtyři hodiny spánku? Nebo i méně?
Rádi běháte? V dešti, mlze a zimě?
Zvládnete počítat v jakoukoliv dobu? Třeba ve tři hodiny ráno?
Obětujete se pro tým? Sníte žížalu?
Nevadí vám, že se ráno probudíte přivázaní k posteli?
Na výlet se jde za každého počasí.
Máte rádi bahno a špínu?
Vydržíte v noci několik hodin chodit venku a luštit šifry?
Baví vás tancovat? A umíte to?
Oželíte pár hodin spánku ve prospěch zpívání a hraní na kytaru?
Seženete před soustředěním klobouk, laso a vodní pistoli?

Jestli jste na předchozí otázky odpověděli ano, gratuluji. Klidně můžete jet na nějaké soustředění a téměř nic vás nepřekvapí. Říkáte si, že přeháním? Že nějaká matematická akce pro šprty nemůže být tak drsná? Ano, máte pravdu. Nejedli jsme žížalu, jen jsme si to mysleli. Ve skutečnosti to byla špageta.

Myslíte si, že je takové soustředění přesně pro vás?  Tady najdete zadání a můžete začít řešit. Třeba se pak na nějaké také dostanete. Teď mě ale omluvte, jdu kreslit kružnice, protože druhá série se odesílá už v pondělí. A já na další soustředění rozhodně jet chci.

Komentáře