Máme být stejní, nebo odlišní?

Často se ozývá téma: školní uniformy. Jaké máme na školní uniformy názory, jakou mají mít podle nás barvu a budou s nimi všichni spokojení?
Otázka je, jestli máme mít na naší škole uniformy? Když jsem se ptala některých studentů, nejčastější odpověď byla ne, protože pak nemůžeme nosit vlastní oblečení a někdo nemá rád, když vypadá stejně jako ostatní spolužáci.

Kdyby jsme měli nosit školní uniformy, museli by se lišit chlapecké uod dívčích. Také se řeší nejčastěji barva. Májí mít uniformy více barev nebo mají být jednobarevné?
A nejčastě opověď byla ,,vícebarevné,,. A jaké barvy by to měli být? Zelená, modrá, žlutá, červená, fialová, růžová, bílá, černá, šedá nebo snad oranžová? Jako první barva by byla klasická bílá, ale jaká má být druhá barva? Kluci by měli nosit modrou s bílou a holky červenou a bílou, podle odpovědí.
Ale je i pár studentů, kteří by školní uniformy chtěli, abychom všichni vypadali stejně a neposmívali se jeden druhému za to, co nosí.Nejznámější česká škola, kde se nosí povinně školní uniformy, je soukromá Open Gate.Obrázky: www.ellinky.blog.cz

Komentáře