Už zase o hodinu více

Přešel podzim, zima a nadešlo jaro. Květiny začínají kvést, sluníčko nádherně svítí, ptáci se pomalu ale jistě vrací z teplých krajin. Něco se vrací a něco jiného odchází, a to dokazuje i hodina drahocenného času, která se k nám opět přidala nepozvána.
Stalo se tak o víkendu ze soboty na neděli v době lidské nečinnosti. Jak zákeřné. Pokud patříte mezi spáče, kteří mají na všechno času dost, jako jsem třeba já, založíme si klub a symptomy této změny budeme řešit spolu! Jestliže nás bude chtít někdo navštívit, měli bychom si opatřit ceduli na dveře
s nápisem "Vstup na vlastní nebezpečí!" Proč? Protože ve zvykací kúře na nové denní rozvrhy nebude chybět podrážděnost, únava, stres a nervozita. Na programu budou procházky v přírodě, občas nějaký ten sport, po obědě povinných dvacet a asi bychom měli napsat dopis našim učitelům, že v tomto týdnu není jednoduché se soustředit, a tak písemky či zkoušení vůbec nepřipadají v úvahu. Zkrátka ideální čas na prázdninyKdyž se to tak vezme, je to pouze takový přežitek z minulosti. Dříve se čas měnil kvůli úspoře elektrické energie, která by byla potřeba pro večerní osvětlení, protože lidé jsou po západu slunce více aktivní. Myslím si, že dnes to nemá cenu. Lidé jsou stále aktivnější večer a vzhledem k tomu, že máme více technických vymožeností a současnou práci na směny, kdy továrna jede prakticky non-stop, ztrácí to tak trochu význam. Musím se tedy ptát, proč se to stále dodržuje, když efektivita je prakticky stejná jako přezouvání se u nás ve škole.

Komentáře